07.08.2019 – TURNUSY INTEGRACYJNE DLA DZIECI

W czasie wakacji w miejscowości Sarnówek nad jeziorem Jeziorak  odbyły się dwa 11-dniowe turnusy integracyjne dla dzieci, będących uczestnikami projektu oraz ich polskich kolegów i koleżanek. W sumie z wyjazdów wakacyjnych skorzystało 90 dzieci.

Główną atrakcją podczas turnusu były zajęcia sportowe obejmujące zajęcia na jachcie kabinowym, na łódkach typu omega, kajakach, rowerkach wodnych i deskach SUP. Uczestnicy wzięli udział również w zajęcia z motorówką – dla najmłodszych uczestników wypoczynku zorganizowano zabawy z kółkiem czy materacem ciągniętym przez motorówkę a starsi mogli skorzystać z nauki jazdy na nartach wodnych.

Nie zabrakło także zajęć integracyjnych dla dzieci, takich jak pląsy, ogniska, animacje czy dyskoteki. Jako że warunki były sprzyjające uczestnicy mogli skorzystać z łowienia ryb, wycieczek po okolicy oraz gier i zabaw survivalowych w terenie. Zorganizowano także gry i zabawy z elementami j. migowego, j. polskiego i j. ukraińskiego oraz pogadanki przybliżające dzieciom elementy kultury polskiej i ukraińskiej.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z turnusu.